Azok számára, akik egy lovardát vezetnek vagy ott dolgoznak, nem lesz meglepő a következő kijelentés. A lovak gondozása, a mindennapi tennivalók elvégzése és a vállalkozás vezetése nem egyszerű feladat. Kezelni kell az oktatásra jelentkezők időpontjait, figyelemmel kell kísérni a lovak egészségügyi állapotát és a helyet sem ártana karbantartani. A sok dolog közben viszont arra is figyelni kell, hogy a meglévő dolgok fenntartása mellett, hogyan lehetne fejleszteni a lovardát úgy, hogy minden lovas és szülő elégedett legyen és elmondhassa: „jól döntöttem, hogy ezt a helyet választottam”. Léteznek nagyon egyszerű, ám annál hatásosabb trükkök és praktikák ahhoz, hogy kis idő és energia befektetéssel is jó eredményeket lehessen elérni.
Hogy mik ezek pontosan?
1.Egyedi bérlet készítése
Az oktatáshoz érdemes csinálni saját készítésű bérleteket is, hogy egyrészt a lovasok nyomon tudják követni az alkalmakat, másrészt pedig egy névjegykártyához hasonlóan, mindig ott legyél a szemük előtt és a gondolataik között.

2. Egyedi órarend
Ha vannak már ügyesebb lovasaid, akiknek egyéni órákat is szoktál tartani, mindenképp érdemes saját órarendet készíteni számukra. Ezt otthon kitehetik a faliújságra vagy a falra és mindig szem előtt lesz, így nem fogják elfelejteni a megbeszélt időpontokat.

3. Saját szórólap
A bérlethez hasonlóan itt is a saját készítés a fontos, hiszen ezáltal lesz igazán egyedi megkülönböztethető alkotás a többitől. Ezeket a szórólapokat pedig bátran felhasználhatod az események, a táborok vagy a versenyek hirdetéséhez a környéken.
4. Feliratos póló/pulcsi/kabát
Nem csak nyomtatott dolgokkal, hanem akár egyedi ruhadarabokkal is kedveskedhetsz az alkalmazottjaidnak és a lovasaidnak is. Rendelj saját logóval vagy felirattal ellátott pólókat, pulcsikat, kabátokat vagy más kiegészítőket és kínáld fel nekik, így azt fogják érezni, hogy ők is egy igazi összetartó csapat tagjai.
5. Egyedi edzésterv
A folyamatosan versenyző diákjaid számára nagyon hasznos segédeszköz lehet egy edzésterv, amin nyomon tudjátok követni az edzéseket, illetve azt is, hogy mennyi időtök van még a felkészülésre a közelgő verseny előtt.

6. Naptár
Nem számít, hogy az év melyik hónapjában vagyunk éppen, sosem késő elkezdeni saját naptárt készíteni. Feltűntetheted rajta a közeledő eseményeket, rendezvényeket és akár a születésnapokat is, kedveskedve ezzel lovasaidnak. Kiteheted a klubhelyiségbe vagy egy olyan központi helyre, ahol sokan megfordulnak, így mindenki látni fogja.
7. Egyedi névtábla a lovaknak
Az istálló saját és bértartott lovainak is készíttethetsz egyedi névtáblákat, amin szerepel a tulajdonos és a ló neve, illetve annak fontosabb adatai, úgy, mint fajta, kor, származás és így tovább. Meglátod, hamar fel fogják dobni a boxok hangulatát.
8. Hangulattábla az istállóba
És ha már az istállónál járunk, elhelyezhetsz egyedi hangulattáblákat a nyergesben vagy más közösségi helyiségekben is. Ezekre buzdító idézeteket és inspiráló szövegeket írhatsz, amikkel feldobhatod az emberek napját és ha rossz napjuk van, meghozhatod a kedvüket a lovagláshoz.
9. Zárt Facebook csoport
De ne hagyjuk ki az online világot sem, hiszen ott is sokféle eszköz áll rendelkezésre ahhoz, hogy fejlődni tudjon a lovas iskola. Csinálhatsz például egy zárt Facebook csoportot azoknak, akik nálad lovagolnak, így bármikor kommunikálhatsz velük és felhívhatod a figyelmüket a legújabb szolgáltatásaidra, az árváltozásra vagy a közelgő eseményekre.
10. Időpontfoglaló rendszer
Végül, de nem utolsó sorban jó, ha van egy saját időpontfoglaló rendszered is, amit a lovarda weboldalán elhelyezve könnyedén használhatsz. Ezen keresztül kényelmesen, mindössze néhány perc alatt, telefonhívás nélkül tud bárki időpontot kérni hozzád, így nem kell 0-24-ben a telefon mellett ülnöd, felszabadítva ezzel rengeteg időt.